Zájezd do Itálie

Zájezd do Itálie

Žáci 8. a 9. ročníků na začátku června zavítali do slunné Itálie. Během tohoto zájezdu měli možnost navštívit a prozkoumat několik krásných a významných míst této země.

Prví zastávkou byla jeskyně Grotta Gigante, jedna z největších přístupných jeskyní na světě a zámek Miramare s nádhernou zahradou a výhledy. V pondělí se žáci vydali do Benátek - města na vodě s jedinečnou atmosférou, úzkými uličkami a romantickými kanály. Žáci obdivovali památky jako je náměstí sv. Marka a Dóžecí palác. Následovala návštěva ostrovů Murano a Burano. Na Muranu se seznámili s tradiční výrobou skla a Burano je okouzlilo pestrobarevnými domky a krásnými krajkami, ketré jsou pro tento ostrov typické. 

Další zastávkou byla Verona, město proslulé díky Shakespearovu příběhu o Romeovi a Julii. Na největším italském jezeře Lago di Garda se projeli na motorových člunech a ochutnali pravou italskou zmrzlinu.

Ve čtvrtek odpoledne zavítali do malebného městečka Caorle s bohatou historiíí a krásnými plážemi.

Po celou dobu pobytu byli žáci ubytovaní v moderních mobilhomech v pětihvězdičkovém kempu v Cavallinu. Kemp nabízel výborné zázemí včetně bazénu, což bylo ideální pro odpočinek po náročných dnech plných výletů.

Zájezd do Itálie žákům přinesl nejen zábavu a poznání, ale také mnoho cenných zkušeností a vzpomínek.