Sally z 9. ročníku v rakouském Grazu na krátkodobé vzdělávací mobilitě - Erasmus+

Sally z 9. ročníku v rakouském Grazu na krátkodobé vzdělávací mobilitě - Erasmus+

V termínu 9. - 23. 6. jsem absolvovala studijní výjezd v rámci programu Erasmus+. Na dva týdny jsem jela do rakouského města Graz (Štýrský Hradec), kde jsem svou individuální mobilitu absolvovala v hostitelské škole Modellschule Graz

Škola je obdoba našeho víceletého gymnázia s větším zaměřením na umění. Účastnila jsem se výuky ve třídě 5.A a měla jsem tak možnost nahlédnout do maličko jiného školského systému a přístupu k výuce. Jak spolužáci, tak učitelé byli velmi milí a vstřícní, vždy se snažili, abych všemu rozuměla a mohla se tak do výuky zapojit. Na začátku mi vysvětlili jak vše chodí a byli ochotni mi kdykoliv poradit. Spolu se třídou jsme navštívili místní archeologické muzeum a i mimo vyučování jsme trávili volný čas se spolužáky.

Po dobu pobytu jsem bydlela ve dvou hostitelských rodinách, jeden týden u každé z nich. Do života obou rodin jsem se měla možnost aktivně zapojit a všichni udělali vše proto, abych se cítila jako doma. Díky rodinám jsem více poznala město Graz a jeho okolí (známou čokoládovnu Zotter, horu Schöckl a mnoho dalšího). 

Během pobytu jsem se naučila plno nových německých slovíček, procvičila jsem i angličtinu a hlavně jsem poznala mnoho milých lidí a nových kamarádů. S mými hostitelkami Hannou a Emilií se už domlouváme na tom, kdy přijedou za mnou do Brna. Jediné co mě trochu mrzí je, že termín výjezdu vyšel až na úplný konec devítky a nemohla jsem na poslední výlet s mou třídou na Bakalce.

Pokud budete mít na Bakalce, nebo na střední škole se v rámci Erasmus+ nějakého výjezdu zúčastnit, určitě jeďte!!! Stojí to za to a kdybych mohla, jela bych i na delší dobu než dva týdny. Klidně bych zůstala celý měsíc.

Sally, 9.A