Exkurze do Vídně s němčináři za němčinou, poznáním a zážitky

Exkurze do Vídně s němčináři za němčinou, poznáním a zážitky

V  květnu jsme se skupinou němčinářů 7. a 8. tříd vyjeli na exkurzi do hlavního města Rakouska - Vídně.

Naše exkurze byla zaměřena na procvičování němčiny v praxi, ale nezapomněli jsme ani na seznámení se s bohatou kulturou a historií rakouské metropole a v neposlední řadě na zážitky.

Během dvou dnů, které jsme ve Vídni strávili, se žáci prostřednictvím praktických úkolů v němčině seznamovali s různými místními zajímavostmi. Díky kontaktu s místními se například naučili slovíčka z vídeňského dialektu, dozvěděli se něco o tradici vídeňských kaváren nebo o tom, kteří hudební velikáni jsou spojeni s rakouskou metropolí.

Po práci přišel čas na odpočinek a zážitky. Nechali jsme se okouzlit krásou barokních a secesních architektonických památek, ztráceli jsme se a zase nacházeli v bludišti v schönnbrunských zahradách, zamlsali si s místními na vyhlášeném trhu Naschmarkt, rychlovýtah nás vynesl na druhou nejvyšší věž celého Rakouska, Donauturm, ze které jsme si dopřáli úžasné daleké výhledy a odvážlivci i jízdu proskleným tobogánem. Dále jsme pokračovali vyhlídkovou jízdou na obřím kole v Prátru a na různých dalších atrakcích, kterých nabízí tento zábavní park bezpočet. Program jsme uzavřeli přehlídkou slavných lipicánských koní ve Španělské dvorní jezdecké škole v Hofburgu.

A co se nejvíce líbilo účastníkům naší exkurze?

Výlet se mi hrozně líbil, byl to jeden z nejlepších za můj život. Užil jsem si to a vůbec nelituju, že jsem sem jel. Bylo to krásný. 

Já jsem si asi nejvíc užil , když jsme byli v Prateru.Pak se mi ještě líbila ta věž, na které jsme byli. Líbila se mi také zahrada Schönbrunn. Úkoly se mi taky líbily, skvěle okořenily program, zabavily nás i něco naučily.

Letošní zájezd do Vídně se mi velmi líbil. Program byl opravdu nabitý a pokaždé jsme někde byli nebo něco dělali, ani chvilku jsem se nenudil. Byla zde skvělá atmosféra. Bylo to boží.

Líbilo se mi asi všechno, ale nejvíce  se mi líbila věž Donauturm a vyhlídkové kolo v Prátru. Ten výhled z obou byl přímo překrásný. Líbily se mi úkoly, protože jsme se nemohli nudit a byly zajímavé a ještě zábavnější a zajímavější bylo je plnit.

Jsem ráda za tuto možnost jet do Vídně a vyzkoušet si více mluvit německy. Všechna místa, která jsme navštívili, byla pěkná a zajímavá. V letním sídle Habsburků byly krásné růže.

Byl jsem příjemně překvapen a okouzlen zdejší krásou. Nejvíce se mi líbil výlet do letních zahrad Habsburků a návštěva Prátru. Musím ocenit snahu a přípravu na celý tento výlet od učitelů. Jsem moc rád, že jsem se tohoto výletu mohl zúčastnit.

Líbila se mi cesta napříč Vídní, kde jsme měli vždy úkol si o daném místě něco zjistit. S učiteli byla sranda